google-site-verification=oAiW6QpAWQkovu56FQ7hksdm48G75fv_yEoB0y4hIJY
top of page

YAPI

YENİLEME

building-former-2.jpg

Son yıllarda depreme dayanıklı yapı stoğunun artırılması hedeflenmektedir. Bu sebeple geliştirilen “Kentsel Dönüşüm” projeleri kapsamında eskiyen ve standartları karşılamayan binalar yıkılmaktadır ve yenilenmektedir. Yapının risk durumunun tespitiyle başlayan süreç binanın yıkılmasından sonra güncel yönetmelik ve ihtiyaçlara uygun yeni bir proje çizilmesini içermektedir. Betonarmedeki iyileştirmenin yanında imar yönetmeliğine uygun kapalı otopark, asansör ve yangın güvenlik önlemleri başta olmak üzere bina günümüz teknolojisine ve yapım tekniklerine göre yenilenmektedir. Bunlara ek olarak binanın çatı kaplaması, telefon/internet kabloları ve sıhhi tesisat boruları gibi sıva altında kalan veya gözümüzle görmediğimiz pek çok detay da yenilenmektedir.  

Mevcut yapı riskli durumda olmasa bile, yıllar içerisinde eskiyen tesisat ve altyapı malzemeleri kat sakinlerine sorun yaratmaya devam etmektedir. Pek çok eski yapı kapalı otopark ve asansör gibi hayatımızı kolaylaştıran imkanlardan uzak kalmaktadır. Yaşam tarzımıza bağlı artan ihtiyaçlarımız ve gelişen teknoloji ile sunulan imkanlardan faydalanabilmek için bu yapılarda çok kapsamlı tadilatlar yapılması zorunlu hale gelmektedir. Böyle kapsamlı bir tadilatın masrafı oldukça yüksek olacağından, pek çok durumda binanın yıkılması ve yenilenmesi ekonomik açıdan daha makul hale gelmektedir.

İMY Yapı ile işbirliği içinde kentsel dönüşüm veya yapı yenilenmesi amaçlı kapsamlı danışmanlık ve inşaat hizmeti almak için talep formumuzu doldurabilirsiniz. 

Çatlak Beton Duvar
Logo_edited.png

İMY Yapı Mühendislik Organizasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

© 2021 Tüm hakları saklıdır.

bottom of page